Jak nauczyć dzieci czym są emocje?

Doskonała pozycja dla młodych czytelników, z której nauczą się znaczenia poszczególnych emocji, towarzyszących człowiekowi w jego codziennym życiu. Kolorowe ilustracje wykonane są z wyjątkową starannością, a użyte barwy podkreślają treść przedstawionej historii, pomagając w zrozumieniu poszczególnych uczuć. “Moc uczuć. Wstyd” jest książką autorstwa Katarzyny Miller, będąca jedną z części opisujących ludzkie emocje. Autorka pomaga w zrozumieniu odbieranych uczuć, a także pomoże w oswojeniu się z nimi. Książka jest doskonałą pozycją dla dzieci, które poznają prawdziwy świat i dla rodziców, chcących pomóc im w zdrowym rozwoju. Porady i opisy przedstawione w humorystyczny sposób, niejednokrotnie pomogą również starszym czytelnikom.

Jak zwalczyć uczucie wstydu?

Bohaterką serii książek o emocjach jest młoda Kasia, która przeżywa liczne przygody, ma wielu przyjaciół, ale niejednokrotnie znajduje się w kłopotliwych sytuacjach. Autorka stworzyła ją na swoje własne podobieństwo, przedstawiając swoje liczne problemy z dzieciństwa oraz sposoby na ich rozwiązanie. Psycholożka pragnie pomóc dzieciom i ich rodzicom, a owocem tego marzenia jest seria książek o emocjach. Wszystkie historie i przygody rudowłosej Kasi przedstawione są w sposób humorystyczny i pouczający. Każda z książek opisuje inne emocje, skupiając się na konkretnych uczuciach i dokładnie je opisując. Dzięki zrozumieniu reakcji na poszczególne bodźce, łatwiej jest sobie poradzić z powstającymi, nieraz nieznanymi dotąd emocjami. “Moc uczuć. Wstyd” opisuje pierwszą z nich. Wstyd potrafi zaburzyć pewność siebie oraz być przyczyną większych problemów oraz powstania nadmiernej nieśmiałości. Warto poznać jego przyczyny, okoliczności w jakich może się pojawić, a także sposoby zapanowania nad nim. Jest to pierwszy krok do zdrowego rozwoju i łatwiejszego życia w szkole, domu oraz w pracy.

Pomoc dla najmłodszych

Katarzyna Miller jest znaną i cenioną psycholog, która skupia się na pomocy dzieciom. Prowadzi z nimi liczne sesje, poznając ich lęki, obawy, niepokoje oraz pokazując, w jaki sposób można sobie z nimi radzić. W ten sposób powstała seria “Moc uczuć”, przeznaczona dla najmłodszych czytelników oraz ich rodziców. Książki pomagają w oswojeniu się z emocjami, które mają znaczący wpływ na rozwój, a także na późniejsze, dorosłe życie. Umiejętność zapanowania nad uczuciami pozwala zredukować stres i poprawić pewność siebie. Autorka pokazuje, że odczuwanie emocji dotyczy każdego człowieka i jest czymś całkowicie naturalnym. Najważniejsze to oswoić się z nimi oraz dokładnie je zrozumieć.

Książka zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com