Akademia Kici Koci – uczymy się pojazdów

Akademia Kici Koci. Pojazdy to druga część serii “Wiem, rozumiem” (https://www.taniaksiazka.pl/akademia-kici-koci-pojazdy-anita-glowinska-p-1349145.html). Tym razem Anita Głowińska zabiera najmłodszych w podróż różnymi środkami transportu. A uroczy bohaterowie, Kicia Kocia oraz Nunuś, bawią i uczą.

Środki transportu z Kicią Kocią i Nunusiem

W książeczce Akademia Kici Koci. Pojazdy najmłodsi będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z dobrze znanymi pojazdami, takimi jak straż pożarna, policja, czy pogotowie. W książeczce znalazł się również balon i rakieta kosmiczna.

Dziecko dowie się nie tylko, jak wyglądają poszczególne pojazdy, dowie się również tego, jak się poruszają i jakie dźwięki wydają.

Jakie pojazdy znalazły się w książeczce?

W książce Akademia Kici Koci. Pojazdy znalazły się takie środki transportu jak: rower, motocykl, radiowóz, wóz strażacki, karetka pogotowia, tramwaj, pociąg, autobus, ciężarówka, koparka, traktor, taksówka, balon oraz rakieta.

Całość została wydana w atrakcyjny dla dziecka sposób. Strony są kolorowe i nastrajają pozytywnie. Z kart książeczki do najmłodszych uśmiechają się sympatyczni bohaterowie, Kicia Kocia oraz Nunuś.

Dzięki solidnemu wykonaniu, książeczka będzie świetnym prezentem również dla zawziętych i żądnych wiedzy maluchów. Przygody Kici Koci i Nunusia doskonale sprawdzą się zarówno jako prezent dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Książeczki z serii Akademia Kici Koci są uniwersalne i przyjemne w odbiorze.

Alternatywne wykorzystanie książki

Kiedy dziecko podrośnie książeczki Akademia Kici Koci. Pojazdy z powodzeniem można używać do prowokowania aktywizacyjnych, edukacyjnych rozmów.

Możemy zadawać dziecku pytania dokształcające np.:

  • Kto jeździ radiowozem?
  • Kto jeździ wozem strażackim?
  • Czym zajmują się strażacy?
  • Jak nazywa się osobę, która leci w kosmos rakietą?
  • Które środki transportu poruszają się po ziemi, a które latają w powietrzu??
  • Jaki jest Twój ulubiony pojazd?

Rozmowa aktywizująca to doskonała okazja do tego, by zaszczepić w najmłodszych ciekawość i zainteresowanie światem. Zdecydowanie warto sięgnąć po wszystkie książeczki, których autorką jest Anita Głowińska. Przygody Kici Koci cieszą, bawią, ale przede wszystkim uczą w sposób przyjemny i odpowiednio dostosowany do małego czytelnika.

Świat prezentowany przez Kicię Kocię i Nunusia jest ciekawy, optymistyczny i pełen barw. Z pewnością zaintryguje niejednego malucha i spowoduje niemałą ucztę w dziecięcej wyobraźni, generując nowe pytania i zainteresowania. Książki z serii Akademia Kici Koci będą świetnym prezentem zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Książka zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com